Program

Akce se konají v atriu CENTRA BOHUSLAVA MARTINŮ v Poličce (vchod ze Šaffovy ulice). debdf75ab52b2d14a9fdc5969aadfd3d Za nepříznivého počasí se akce přesouvají do sálu Centra Bohuslava Martinů. Info o přesunu vždy v CBM a na naší facebookové stránce.

 

OBČERSTVENÍ SI MŮŽETE PŘINÉST VLASTNÍ, JEHO PRODEJ LETOS NEZAJIŠŤUJEME.

 

Vstupné na všechny akce40 Kč.

ČERVENEC

út 16. 7. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

BUSTA JÁRY CIMRMANA – slavná mistrova busta se strhanými rysy je nyní vystavená v našem muzeu! Skutečná podoba Járy Cimrmana nám zůstává skryta, ale nezoufejme a pojďme společně z hlíny vymodelovat busty nové a dát Cimrmanovi tvář! Cena zahrnuje materiál i návštěvu výstavy Půlstoletí s Cimrmanem.

pá 19. 7. od 21.30 hod. LETNÍ KINO – FAVORITKA

Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Usilují o ni nejen ministři a vojevůdci, ale především její dvě společnice, Lady Sarah a komorná Abigail. Tyto dvě dámy se v dramatu plném černého humoru nezastaví před ničím. Drama / Komedie / Historický / Životopisný / Irsko / Velká Británie / USA / 2018 / 119 min.

so 20. 7. SKŘÍTKOVÁNÍ – festival pro rodiny s dětmi

banner (1)

Celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her po stopách Lichožroutů a vědy.

9.00 – 12.00 hod. – PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY  – po splnění jednotlivých úkolů se dozvíte jméno geniálního fyzika, u kterého nebydlel žádný Lichožrout, jelikož nenosil ponožky.

13.00 – 14.30 hod. – DÍLNIČKA PRO DĚTI Vyrobte si svého lichožrouta a namalujte kapesníkožrouta – Ztratila se vám právě ponožka? A nebyla jen jedna? Nezoufejte a přineste si tu, co vám doma zbyla. Společně ji proměníme v krásného lichožrouta. Naši muzejní lichožrouti se s vámi ostatními podělí o své zásoby. Seznámíte se zde také s příbuzným lichožroutů – kapesníčkožroutem. Ten je již na pokraji vyhynutí a téměř se zapomnělo, jak vypadá. My se je spolu ovšem pokusíme namalovat.

14.45  – 16.00 hod. – BALÓNOVÝ KLAUN a BUBLINY – těšte se na zábavnou show plnou velkých bublin, bublin v bublině a balónkových zvířátek! Čeká vás hodina plná zábavy a různých soutěží. Účinkuje divadlo Kejkle.

16.15 – 17.00 hod. – SCIENCE SHOW – neváhejte a zhlédněte naši vědeckou show plnou efektních pokusů. Představíme vám několik základních plynů a ukážeme vám jejich zajímavé vlastnosti. Vyzkoušejte si, zda vydržíte dotyk kapalného dusíku o teplotě -196 °C nebo si nechejte zapálit plyn přímo na ruce. Jste na to dostatečně odvážní? Účinkuje Pevnost poznání Olomouc.

17.15 – 18.00 hod. – BUBNY, TANEC, TO JE MAZEC – s námi se naučíte ovládat melodie a vibrace afrických rytmů, které jsou příjemné k pohybu i odpočinku. Účinkují Joseline Amutuhaire a Tomáš Ondrůšek.

21.30 hod. LETNÍ KINO PRO DĚTI v atriuLICHOŽROUTI

Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství.

Animovaný / Rodinný / Česko / Slovensko / Chorvatsko, 2016, 83 min. 

út 23. 7. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

LUCERNIČKY – během léta budete tu a tam potřebovat pěknou lucerničku, třeba na stezku odvahy.

st 24. 7. od 19.00 hod. DIVADLO PRO DOSPĚLÉ

TAK TROCHU BAJAJA ANEB TAJEMSTVÍ KOMIKSOVÝCH SUPERHRDINŮ „Je jedno, jestli je to Superman, Spider-Man nebo Batman, jsou to jen týpci s různou barvou trenek!“ Bajaja? Možná jenom trochu! Princ Bajaja pracuje na královském zámku jako zahradník, v noci ale tajně obléká svou zbroj, aby chránil království před nebezpečím. Nepřipomíná vám to něco? Pokud ano, tak si tuhle inscenaci nesmíte nechat ujít, a pokud ne, tak to platí dvojnásob!  Autorská divadelní komedie nejen pro milovníky komiksů! Účinkuje divadlo Hysterie. 

pá 26. – so 27. 7. COLOUR MEETING – festival v parku u hradeb

Hudba, divadlo, výtvarné díly i krátkodobé výstavy, domácí kuchyně servírovaná na porcelánu v unikátní lokalitě mezi středověkými hradbami a rybníkem. Ti, kteří u nás už byli, vědí, a ti, kdo nebyli, to můžou letos napravit. Těšte se na kapely Kapitán Demo, Kittchen & Aid Kid, italské duo Ilaria Graziano & Francesco Forni, čerství držitelé Ceny Anděl Floex & Tom Hodge a jiné… Pořádá www.colourmeeting.cz

út 30. 7. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v radnici

KANAFÁSKŮV POLŠTÁŘEK – Kanafásek je nezbednou uspávací peřinou, ovšem toto povolání nedělá sám. Pomáhá mu nejen plyšový kamarád, ale i uspávací polštářek. A právě ten si mohou děti vytvořit. Cena zahrnuje materiál i návštěvu výstavy Lichožroutka Galina Miklínová.

 

SRPEN

pá  2. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO – ŽENY V BĚHU

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Rozdělí trasu na čtyři díly a 42 km zdolají jako rodinná štafeta. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Svérázná maminka musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start maratonu. Stejně jako v životě je důležité vydržet a nevzdávat se… Komedie / Česko, 2019, 93 min.

ne 4. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI

VODNICKÁ POHÁDKA – V rybníku na kraji vesnice žijí dva vodníci a jejich domácí mazlíček žába. Když vidí nešťastnou Madlenku, která je zamilovaná do Vendelína, rozhodnou se jejich lásce pomoci. Pohádka má příjemnou staročeskou atmosféru a je plná písniček. Účinkuje Loutkové divadlo Kozlík. Koná se v rámci akce „Ozvěny festivalů České inspirace Kutnohorské léto na Svojanově a v Poličce. 

út 6. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

LAPAČ SNŮ – špatné sny se zachytí v síti, ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

pá 9. 8. od 20.00 hod. HUDBA – koncert kapely APETITT

Koncert folk-country-rockové kapely, která vás jistě kulturně nasytí.

so  10. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO pro děti KRÁLÍČEK PETR

Rebelský králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní – a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium – mezi ním a obyvateli zahrady. Rodinný / Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Fantasy / USA / Austrálie / 2018 / 95 min.

ne 11. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI

POHÁDKA O NEZBEDNÝCH KŮZLÁTKÁCH – otevřela kůzlátka, když vlk klepal na vrátka? Copak s vlkem uděláme, jakpak my ho vytrestáme?  O čem naše pohádka bude? O kůzlátkách? O vlkovi? Že ji znáte? Inu, kdo ví… Kdo by se bál vlka Plka? Tam kam nemá, čenich strká! Pět kůzlátek kozy Józy že jsou hodné dětičky? Neposluchy a rošťáci – věřte tomu lidičky! Účinkuje divadlo JOJO.

út 13. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

BROŽE – buďte originální! Přejete si osobitým způsobem vyjádřit svůj názor nebo si vyrobit skvěle ladící doplněk? Pak si přijďte vytvořit svoji vlastní brož nebo chcete-li placku. Zvládne to každý. Cena zahrnuje veškerý potřebný materiál.

st 14. 8. od 19.00 hod. DIVADLO PRO DOSPĚLÉ

DRACOOLA „Nechci se chlubit, ale jsem proslulý v míchání Bloody Mary.“ Každej jsme nějakej! A každej známe někoho, kdo nám pije krev.  Neotřelé komediální zpracování světově známého románu Brama Stokera o nejslavnějším upírovi všech dob, ve kterém nechybí hroby, rakve, kříže, česnek, ohňové, větrné a vodní efekty – a samozřejmě krev. Spousta krve. Účinkuje divadlo Hysterie.

pá  16. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO TERORISTKA

Česká komedie je příběhem učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. Jenže zjistí, že přesně na to gauneři spoléhají. „Učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi,“ říká darebák. „Právě. Ale teď už si tím nikdy nebude jistý,“ odpoví mu paní, než odjistí zbraň. Komedie / Drama / Česko / 2019 / 95 min.

ne 18. 8. od 14.00 hod. HUDBA POSEZENÍ S HARMONIKOU

Svitavští heligonkáři spolu s Františkem Hladíkem (klávesy) z Poličky vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne.

út 20. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

DEŠŤOVÁ HŮL – pestrobarevný hudební nástroj vyluzující zvuk podobný šumění deště.

pá 23. – ne 25. 8. – POLIČKA 555*

28. ročník hudebního festivalu konaný na poličském náměstí. Nebude chybět ohňostroj, jarmark a doprovodné akce pro děti. Pořádá www.tyluvdum.cz

út 27. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v radnici

VZDUCHOLOĎ – nechte se vtáhnout do příběhů Kosprda a Telecí a vytvořte si vzducholoď podobnou té jejich, která se stane nápaditou dekorací dětského pokoje. Vhodné pro děti od 8 let. Cena zahrnuje materiál i návštěvu výstavy Lichožroutka Galina Miklínová.

pá  30. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO – FAKJŮ PANE UČITELI 3

Samozvaný učitel Zeki Müller je zpět. Silnější než dříve, plný odhodlání a touhy dostat ze svých studentů v čele s Chantal to nejlepší, co v nich ještě zbývá. Ale už toho v nich moc na vyždímání není. Uspěje při záchraně školy a jejích chovanců? Komedie / Německo / 2017 / 120 min.

so 31. 8. BITVA NA POLÍČKÁCH

5. ročník celodenního historického festivalu, při kterém v parku u hradeb vyroste středověké ležení, kde se setkají skupiny živé historie z několika zemí. Pořádá spolek Aldeigjuborg z. s. Vstup zdarma, koná se za každého počasí.

 

 

Reklamy