Program

Letní kina, tvořivé dílny, divadla, hudební a jiné zážitky…

Program je rozmanitý, nabízí zábavu pro malé i velké, stačí jen vybrat…

so  21. 7. od 21.30 hod. LETNÍ KINO – DÍTĚ BRIDGET JONESOVÉ
Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa.  Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala.
Komedie/Romantický/ Velká Británie/Francie/Irsko/USA/2016/118 min.

ne 22. 7. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI
O PRINCI Z KNÍŽKY
– pohádek je velká spousta, a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor. Účinkuje Dřevěné divadlo Honzy Hrubce.
 

út 24. 7. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu
Zavítejte na výstavu Království panenek a vyrobte si LÁTKOVOU PANENKU, se kterou můžete večer usínat nebo ji použít jako polštářek. K hraní si vytvoříte také drobné panenky ze dřeva, papíru či polystyrenu. Cena zahrnuje výtvarné pomůcky, materiály i návštěvu výstavy.
Dílna početně omezena na 50 tvořících.

so 28. 7. SKŘÍTKOVÁNÍ – festival pro rodiny s dětmi
Celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her nesoucí se na vlnách cestování po krásách světa.

9.00 – 12.00 hod. – PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY expozicemi muzea za českou historií

13.00 – 15.00 hod. – DÍLNIČKY PRO DĚTI ORIGAMI – neváhejte a vyzkoušejte si japonské umění skládání rozličných motivů z papíru. Malí nebo velcí si složí květinu, dinosaura, krabičku a mnoho dalšího. ASIJSKÝ KLOBOUK – vyrobte a nazdobte si klobouk, který má původ v jižní a jihovýchodní Asii a jehož kuželovitý tvar má sloužit k tomu, aby ochraňoval hlavu před sluncem a deštěm. Těšit se můžete i na hravé koutky inspirované různými oblastmi světa.

15.00 – 16.00 hod. – SIBIŘSKÁ LEDOVÁ SHOW – kapalný dusík má teplotu téměř – 200°C. Podobnou teplotu bychom našli nejblíže na Saturnově měsíci Titanu. Zamrzlý svět může v mnoha ohledech překvapit. Zajímá vás, jestli se zlomí Eskymákovi pes v zatáčce? Zda drncají na Sibiři autům kola a jak nejrychleji krájet a zametat mlhu? Účinkuje Úžasné Divadlo Fyziky Brno.

16.00 hod. – DIVADÉLKO PRO DĚTI AFRICKÁ POHÁDKA – na severu Afriky je velké vedro a poušť, kde nic neroste a vypadá to, že se tam ani nic neděje. Ale to je jenom zdání. U staré studny se to mele – kunamanský kupec a mládenec Voharia se právě perou, o co? To se nesmí prozradit! A jak to tak bývá – kdo chce moc, nemá nic a to platí všude, i v Africe. Naštěstí je kolem toho veliká legrace, že se tomu zasmějí děti, dospělí i celá africká vesnice. Vhodné pro děti od 3 let.

17.00 hod. – BUBNY, TANEC, TO JE MAZEC – uvolněte se a nalaďte se na letní vibrace. Africké rytmy jsou příjemné k pohybu, (poznání) i odpočinku.

21.30 hod. LETNÍ KINO PRO DĚTI v atriuČERTOVINY – a naše putování se vrátí zase zpátky k nám, a to do nedalekého pekla Čertovina, kde se pohádka Zdeňka Trošky natáčela. Jednou, se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, spěchali a klopýtali, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Ta se rozběhla k otevřené bráně a než se kdo nadál, byla pryč. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. Pohádka/Česko/2017/101 min.

út 31. 7. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami
UBROUSKOVÁNÍ
– přijďte dát jiskru obyčejným věcem ubrouskovou technikou.

SRPEN

st 1. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO v atriu – DUNKERK
Režisér Christopher Nolan zaplul do vod skutečných událostí a zakotvil u francouzského Dunkerku, kde na jaře 1940 čekalo na evakuaci téměř 400 000 britských, francouzských a belgických vojáků. Strhující podívaná jde v mnohém proti pravidlům dnešních válečných filmů. Ne náhodou získal Dunkerk osm nominací na Oscara.
Akční/Drama/Historický/Válečný/Velká Británie/Nizozemí/Francie/USA/2017/106 min.

pá 3. 8. od 19.00 hod. HUDBA – Koncert kapely APETITT
Koncert folk-country-rockové kapely, která vás jistě kulturně nasytí.

ne 5. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI
POHÁDKA PLNÁ NOT ANEB PTEJ SE LÍNA BLÍZKO MLÝNA
– písničkové vyprávění pana mlynáře a paní mlynářky o jednom pohádkovém dění blízko jejich mlýna. Účinkuje divadlo Kůzle a koná se v rámci akce „Ozvěny festivalů České inspirace Kutnohorské léto na Svojanově a v Poličce.
 

út 7. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu
DOMÁCÍ KŘÍDY
– přijďte si vytvořit barevné křídy rozmanitých velikostí a tvarů.
 

st 8. 8. od 20.00 hod. LETNÍ KINO v AV sále – MASARYK
Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou a odkrývá mnohá tajemství jeho života. Životopisné drama režiséra Julia Ševčíka v čele s Karlem Rodenem obdrželo dvanáct sošek Českého lva. Součástí projekce je i prohlídky výstavy Polička v osmičkách, mapující posledních 100 let.
Životopisný/Drama/Historický/Česko/Slovensko/2016/113 min.

pá 10. 8. od 18.00 hod. BESEDA v AV sále – DRSNÁ I KRÁSNÁ TVÁŘ INDIE
Cestovatel Marek Janák bude vyprávět o přívětivé, ale i odvrácené tváři Indie – o druhé nejlidnatější zemi světa. Na motorce projedeme Himaláje na severu. Vlakem v nejhorší třídě navštívíme pouště, džungle, plaze, posvátna místa, staré chrámy, ale hlavně nejznámější města. Ve starobylém Váránasí, kde protéká řeka Ganga, se spolu s ním zúčastníme obřadu spalovaní zesnulých. Dozvíte se něco o místní kuchyni, čím vším se lidé živí, o stylu a ceně života. Těšit se můžete na fotografie i krátká videa.

so 11. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO v atriu – TVÁŘ VODY
V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. S uvězněným stvořením se náhodou střetne němá uklízečka Elisa, která s ním dokáže komunikovat beze slov, stačí jim gesta a emoce. Příběh o lásce a svobodě, zasazený do Ameriky šedesátých let, odehrávající se na pozadí studené války, získal ze třinácti nominací čtyři Oscary.
Drama/Fantasy/Romantický/Thriller/Horor/USA/2017/123 min.
 

ne 12. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI
ZVĚDAVÁ POHÁDKA
– jste zvědaví, jak to dopadne s chytrou princeznou Filipínou, když se chce vdát jenom za toho, kdo ji přehádá? Účinkuje divadlo JoJo.
  

út 14. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami
POKLADY Z KNOFLÍKŮ
– staneme se na chvíli šperkaři, co z knoflíků vyrobí poklady.

pá 17. – ne 19. 8. – POLIČKA 555*

27. ročník hudebního festivalu konaný se na poličském náměstí navštíví kapely, jako MIRAI, OLYMPIC a mnoho dalších. Nebude chybět ohňostroj, jarmark a doprovodné akce pro děti. Pořádá www.tyluvdum.cz

út 21. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu
PROSTÍRÁNÍ
– ozdobte si látkové prostírání různými tiskátky. Pod vašima rukama začnou růst hrady a zámky, rozkvetlé louky nebo pomocí štětců popustíte uzdu vaší fantazii.

ne 26. 8. od 15.00 hod. HUDBA
POSEZENÍ S HARMONIKOU
– místní harmonikáři vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne.

so 25. 8. BITVA NA POLÍČKÁCH

  1. ročník celodenního historického festivalu, při kterém v parku u hradeb vyroste středověké ležení, kde se setkají skupiny živé historie z několika zemí. Pořádá spolek Aldeigjuborg z. s. Vstup zdarma, koná se za každého počasí.

po 27. 8. od 18.00 hod. DIVADLO PRO DOSPĚLÉ
NÁVŠTĚVA MLADÉ DÁMY
Muž a žena – odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů! Kdo se přijdete pobavit u několika humorných scének na toto téma, můžete v některé z nich najít sami sebe. Účinkuje Divadelní škola při Divadelním spolku Tyl Polička.

út 28. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu
TUŽKOVNÍK
– vyrobte si krásný tužkovník vytvořený z papírového tubusu, lékařských špachtlí a ozdobený technikou decoupage.

pá 31. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO v atriu – BIG LEBOWSKI 
Kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. Jeff „Dude“ Lebowski miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Jeff musí se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter nerozhodl shrábnout prachy na výkupné.
Komedie/Krimi/USA/Velká Británie/1998/117 min.

Akce se konají NA ZAHRADĚ CENTRA BOHUSLAVA MARTINŮ v Poličce (vchod ze Šaffovy ulice). Na místě můžete zakoupit alko i nealko nápoje nebo něco na zub.

Za nepříznivého počasí se akce přesouvají do sálu Centra Bohuslava Martinů nebo do Divadelního klubu. Info o přesunu vždy v CBM a na naší facebookové stránce.

Vstupné na všechny akce40 Kč.

Reklamy